Szukaj
Meble do sypialni, salonu, jadalni, innowacyjne wnętrza – Swarzędz Home | Projektujemy i produkujemy meble i dodatki meblowe tradycyjnymi metodami ze szlachetnych materiałów
Wszystkie wnętrza +

Swarzędzcy rzemieślnicy stworzyli wiele mebli, które pomimo upływu lat zachowały się w wielu domach i znakomicie służą swoim właścicielom. Można do nich zaliczyć m. in. model fotela produkowanego od lat 30 do 50 XX wieku, który jest protoplastą fotela PIU. Produkowany najpierw w zakładach Antoniego Tabaki, a następnie przez licznych swarzędzkich rzemieślników swoją formą nawiązuje do stylistyki art deco.
Ponowne wprowadzenie do produkcji takiego mebla w czasach masowej produkcji, automatyzacji i standaryzacji było prawdziwym wyzwaniem. Wykonywany tradycyjnymi tapicerskimi metodami wymaga zręcznych rąk, wielu godzin pracy oraz starannego doboru materiałów. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy potrafią z pietyzmem i pasją wykonywać meble, metodami typowymi dla manufaktury, a nie ogromnej hali produkcyjnej. To unikatowa, ręczna praca na wymiar, wymagająca biegłości i doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Dzięki zastosowaniu techniki sznurowania sprężyn oraz ręcznego formowania siedziska poprzez nakładanie tzw. fasonu PIU jest niezwykle sprężysty i wygodny. Misterne detale wymagają ręcznego wykończenia tapicerki, a oparcie z harmonijnie wkomponowanymi drewnianymi podłokietnikami otula idealnie siedzącego.

Moda przemija, styl pozostaje – to powiedzenie Coco Chanel świetnie pasuje do fotela PIU Swarzędz Home. PIU udowadnia, że wygoda, ponadczasowa forma i rzemieślnicza jakość wykonania tworzą wartość, która zawsze będzie aktualna i atrakcyjna.