Brinkk – ostre cięcie

Brinkk to meble inspirowane nowoczesną architekturą, zaskakujące monolitycznymi formami. Swarzędz Home wdrożył do produkcji meble projektu Natalii Wieteski, które w 2017 roku zdobyły nagrodę Red Dot Award: Design Concept.

 

 

 

 

 

 

Komody Brinkk od razu przykuwają naszą uwagę, bo zdają się igrać z grawitacją. Dynamiczne, rzeźbiarskie wycięcia sprawiają wrażenie, że mebel został wykrojony z litego bloku drewna i dają tej masywnej bryle poczucie lekkości. Asymetria to kolejna cecha, która wyraźnie odróżnia Brinkk od innych tego rodzaju mebli skrzyniowych – ten element zaskoczenia sprawia, że jest intrygująca i zapada w pamięć. Tego rodzaju podejście znakomicie charakteryzuje projektowanie Natalii Wieteski, młodej projektantki wnętrz i mebli. Absolwentka łódzkiej ASP, studiowała też w Hiszpanii, a pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w Wielkiej Brytanii. Obecnie prowadzi autorskie studio Envee. W projektowaniu stawia na „mocne uderzenie” – uwzględnienie w projekcie jednego silnego akcentu, który definiuje jego charakter.

 

Meble Brinkk mają bardzo minimalistyczną formę, co powoduje, że wymagają niezwykłej dbałości o detale, staranność wykonania i dobór materiałów. Ich wdrożenie do produkcji przez Swarzędz Home przy współpracy z projektantką było złożonym procesem. Zmodyfikowane  zostały nieco proporcje oryginalnego projektu, stworzono też dwie wersje konstrukcji komody: z podstawą fornirowaną lub pokrytą spiekiem kwarcowym oraz podwieszaną do ściany. Mebel wykonany jest w dębie, ma matowe, satynowe wykończenie i dostępny jest w kilku wybarwieniach .

 

W kolekcji Brinkk znalazły się także  stoliki kawowe o 2 wymiarach. Typowe dla Brinnka ostre cięcia w dębowej bryle stolika podkreśla minimalistyczna metalowa podstawa.

Jeśli chcesz bliżej przyjrzeć się kolekcji Brinkk kliknij TU

Brinkk komoda podwieszana