Design z Hiszpańskim temperamentem

W poznańskim showroomie Swarzędz Home oprócz propozycji z oferty naszej marki znajdziemy też meble, akcesoria wnętrzarskie i lampy kilku ciekawych marek hiszpańskich. Jak południowy temperament współgra z wielkopolskim pragmatyzmem? Zapraszamy na ul. Wszystkich Świętych 4A, by się o tym przekonać.

W showroomie Swarzędz Home można zobaczyć i zakupić produkty cenionych hiszpańskich marek takich jak Joquer, Mobles 114, Ondaretta i Omelette Editions, B_Lux, Santa&Cole. Warto podkreślić, że w Poznaniu jest to jedyne miejsce, gdzie są one dostępne.

Joquer to rodzinna firma, która specjalizuje się w meblach tapicerowanych o nowoczesnym wzornictwie. Od 1984 roku w Barcelonie powstają komfortowe sofy o modułowych konstrukcjach, fotele i łóżka. Stylistyka mebli Joquer jest na wskroś współczesna – jednak proste formy łączą się w nich wyraźnie z iście śródziemnomorskim zamiłowaniem
do komfortu. Te sofy to prawdziwe platformy relaksu – można na nich wygodnie odpoczywać, czytać książki, oglądać filmy, szperać w Internecie, wypić popołudniową kawę. Dla wszystkich starczy tu miejsca! Rozwiązania takie jak modułowe półki ułatwiają wygodny odpoczynek i zapewniają miejsce dla wszystkich niezbędnych drobiazgów. Dla Joquer, podobnie jak dla Swarzędz Home, kluczową wartością jest wysoka jakość wykonania. Starannie wyselekcjonowane gąbki wewnętrzne o różnych gęstościach oraz pierze gęsie sprawiają, że meble będą nam dobrze i długo służyć. Produkty Joquera oparte są na projektach takich hiszpańskich designerów, jak Mario Ruiz czy Gabriel Teixidó – wielokrotnie nagradzanych w Hiszpanii i na świecie.

Mobles 114 to marka kojarzona z rynkiem kontraktowym, ale w jej ofercie znajdziemy też krzesła, stoły, hokery, stoliki, wieszaki i inne elementy, które świetnie sprawdzą się
w domach i mieszkaniach – szczególnie tych nowoczesnych. Ciekawe formy, zaskakujące połączenia drewna, sklejki, metalu i tworzyw sztucznych to pomysły najlepszych hiszpańskich designerów, takich jak Jorge Pensi, czy Javier Mariscal, Martin Azua czy Eugeni Quitllet Wśród propozycji Mobles 114 znajdziemy też systemy półek i mebli biurowych, regały biblioteczne – jeden nich to klasyczny już system ścienny TRIA – projekt, który Joseph M. Tremoleda stworzył w 1978 roku.

Wielofunkcyjny, elastyczny, przydatny w wielu wnętrzach, mimo upływu lat niezmiennie przyciąga uwagę klientów swoją funkcjonalnością, przemyślaną organizacją przestrzeni i estetyką. Ciekawostką wśród propozycji Mobles 114 jest systematycznie rozwijana kolekcja klasyków hiszpańskiego designu – ponownie wprowadzonych po latach do produkcji.

Omelette Editions marka za którą stoi cenione studio projektowe La Mamba, to niebanalne akcesoria wnętrzarskie: lustra, zegary, lampy i tace prosto z Walencji. Minimalistyczne,
ale nie pozbawione poczucia humoru i wdzięku, świetnie potrafią uzupełnić każde wnętrze, dodać mu ciepła i wyjątkowego charakteru.

Przedmioty z oferty Omelette to idealne propozycje na wnętrzarskie prezenty – dla fanów designu, dla nowożeńców, dla wprowadzających się do nowego mieszkania. Są szczere i proste, a przy tym tak ładne i praktyczne, że na pewno ucieszą każdego obdarowanego. Już jesienią firma wprowadzi do oferty kolejne nowości, które będą dostępne w showroomie Swarzędz Home przed Bożym Narodzeniem.

Ondaretta to baskijska firma rodzinna, producent krzeseł i mebli w iście skandynawskim stylu. Doskonała jakość wykonania każdego krzesła i stołu, sprawiły, że ma wielu wielbicieli
w całej Europie, którzy chętnie korzystają z jej mebli na rynku kontraktowym i we wnętrzach prywatnych.

Krzesła z kolekcji Bob czy Bai, które można obejrzeć osobiście w showroomie Swarzędz Home zachwycają swoją czystą formą, precyzją wykończenia, wygodą oraz różnorodnością kolorów drewna i tapicerki. Dla Ondarreta projektują tacy desiegnerzy, jak Jorge Pensi, Gabriel Teixidó czy znane niemieckie biuro projektowe Ben van Berkel – twórcy krzesła Contour, które niedawno wzbogaciło ofertę firmy.