Łóżko – ważny wybór

Przed zakupem łóżka dużo czasu poświęca się na wybór materaca i stelaża. Utarło się, że to od tych elementów zależy komfort snu. Jednak warto też pamiętać o istotnej roli ramy łóżka i wezgłowia. Właściwa decyzja zapewni nie tylko wygodę wypoczynku w sypialni, ale też określi charakter i styl tego wnętrza.

Łóżko ma duży wpływ na nasze zdrowie i nastrój. Jako kluczowy mebel w sypialni, decyduje o jej wyglądzie i wykreowanej atmosferze.

Niezwykle ważny jest komfort użytkowania. Jeśli odnosicie często wrażenie, że „przedmioty Was atakują” , to wybierzcie ramę łóżka z zaoblonymi krawędziami.  Brak ostrych kantów zapobiegnie bolesnym uderzeniom i siniakom.

Jeśli lubicie  w łóżku poczytać lub oglądać film, to wybierzcie model z tapicerowanym wezgłowiem, który zagwarantuje wygodne oparcie w pozycji siedzące lub półleżącej .

Przede wszystkim łóżko nie może być zbyt krótkie czy zbyt wąskie. Optymalna szerokość powierzchni spania dla dwojga to 160 lub 180 cm, standardowa długość łóżka – 200 cm. Warto pamiętać o sprawdzonej zasadzie – minimalna długość powinna być sumą wzrostu użytkownika i co najmniej 25 cm. Wysokość nad podłogą również jest nie bez znaczenia. Powinna wynosić minimum 30 cm.  Na przykład wysokość naszego łóżka „Dream Luxury” to 37 cm, natomiast modeli „Essence”, „Skey Luxury” i „Skey Pure” – 42 cm. Kiedy do tych łóżek włożymy materac ich wysokość wyniesie od 45 do 55 cm. To gwarantuje wygodę przy siadaniu i wstawaniu. Zbyt niskie łóżka utrudniają także swobodną cyrkulację powietrza. My zadbaliśmy o komfort użytkowników, ustalając optymalną wysokość naszych łóżek. Nie bez znaczenia jest także , że rama łóżka na nóżkach bardzo ułatwia sprzątanie, co jest ważne zwłaszcza dla osób uczulonych na kurz i roztocza.

Efektownym elementem łóżek są zagłówki. Nie tylko oryginalnie się prezentują i nadają charakter wnętrzom. Przede wszystkim stanowią oparcie, a czasem ograniczają przeciągi w sypialni. Z tych powodów nie mogą być za niskie. Wszystkie oferowane przez nas modele łóżek mają zagłowia, które stanowią wyrazistą dekorację sypialni, a jednocześnie są bardzo wygodne ze względu na wysokość. W modelu „Dream Luxury” wezgłowie ma wysokość 108 cm, w „Essence” – 95 cm, a w „Skey Luxury” – 110 cm.

Każde łóżko Swarzędz Home można dopasować stylistycznie do indywidualnych oczekiwań. Do wyboru są różne wybarwienia i wykończenia drewnianych elementów ramy, tkaniny tapicerskie i skóry naturalne w różnych kolorach. W zależności od modelu łóżka zagłowia są tapicerowane, wyposażone w poduchy mocowane na zamki lub rzepy, wykończone elegancko lamówkami.

Jakość snu zależy od właściwego doboru stelaża. Ten wybór jest ściśle powiązany z wyborem materaca i ramy. Łączenie różnych opcji nie zawsze jest dowolne. Warto pamiętać o pewnych ograniczeniach. Na przykład stelaże z regulacją nie powinny być stosowane razem z materacami sprężynowymi. W takim przypadku nie spełniają swojej funkcji. Do naszych łóżek proponujemy różne rodzaje stelaży. „Futura NV” to najprostsze rozwiązanie: obejmuje elastyczne listewki, które są mocowane do ramy trwałymi uchwytami. „Power Move” to stelaż z 42 listewkami regulowanymi elektrycznie z napędem w ramie. Natomiast „Power NV” to propozycja bez regulacji. Elastyczne listewki są mocowane do ramy gumowymi uchwytami, listewki są połączone pasem wzmacniającym, a niektóre z nich (w strefie lędźwiowej) mają regulację twardości. Najważniejsze, żeby stelaż odpowiednio zestawiony z ramą i materacem, stabilnie podpierał ciało i właściwie rozkładał ciężar materaca na całej powierzchni.