PIU – fotel z duszą

Moda przemija, styl pozostaje – to powiedzenie Coco Chanel świetnie pasuje do fotela PIU Swarzędz Home. PIU udowadnia, że wygoda, ponadczasowa forma i rzemieślnicza jakość wykonania tworzą wartość, która zawsze będzie aktualna i atrakcyjna.

Swarzędzcy rzemieślnicy stworzyli wiele mebli, które pomimo upływu lat zachowały się w wielu domach i znakomicie służą swoim właścicielom. Można do nich zaliczyć m. in. model fotela produkowanego od lat 30 do 50 XX wieku, który jest protoplastą fotela PIU. Produkowany najpierw w zakładach Antoniego Tabaki, a następnie przez licznych swarzędzkich rzemieślników swoją formą nawiązuje do stylistyki art deco.
Ponowne wprowadzenie do produkcji takiego mebla w czasach masowej produkcji, automatyzacji i standaryzacji było prawdziwym wyzwaniem. Wykonywany tradycyjnymi tapicerskimi metodami wymaga zręcznych rąk, wielu godzin pracy oraz starannego doboru materiałów. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy potrafią z pietyzmem i pasją wykonywać meble, metodami typowymi dla manufaktury, a nie ogromnej hali produkcyjnej. To unikatowa, ręczna praca na wymiar, wymagająca biegłości i doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Dzięki zastosowaniu techniki sznurowania sprężyn oraz ręcznego formowania siedziska poprzez nakładanie tzw. fasonu PIU jest niezwykle sprężysty i wygodny. Misterne detale wymagają ręcznego wykończenia tapicerki, a oparcie z harmonijnie wkomponowanymi drewnianymi podłokietnikami otula idealnie siedzącego.

PIU jednak ma zupełnie współczesne oblicze dzięki pracy projektanta Swarzędz Home, prof. Jacka Mikołajczyka i zespołu wdrożeniowego Swarzędz Home. Jednobarwne tapicerki i lakierowane w takich samych kolorach elementy drewniane nadają temu klasycznemu w formie fotelowi nowoczesny, świeży charakter, a jednocześnie podkreślają jego historyczny wyraz i detale wykończenia. Ubrany w nowoczesne tkaniny z formułą Aqua Clean w pięciu modnych wariantach kolorystycznych może stanowić ciekawy barwny akcent.

PIU wyróżniają idealne proporcje, piękna ponadczasowa forma i niezwykły komfort. Ten fotel będzie świetnym dopełnieniem zarówno wnętrz domowych, mieszkalnych, jak i publicznych. Sprawdzi się w przytulnym salonie, stylowej kawiarni i w eleganckim hotelowym lobby. To mebel dla tych, którzy cenią jakość i wygodę, którzy od powielania wolą indywidualizm i oryginalność.