Warsztaty „Nowa Ergonomia” w showroomie Swarzędz Home już 28 lutego

Dlaczego bezruch jest niekorzystny dla naszego organizmu? Jak otoczenie wpływa na nasze nawyki? Jakie ćwiczenia warto wykonywać w miejscu pracy, podczas przerw? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi podczas warsztatów w showroomie Swarzędz Home, które odbędą się 28 lutego 2020. Warsztaty „Nowa ergonomia” to część programu Poznańskiej Mapy Designu – wydarzenia zaplanowanego na ostatni tydzień lutego (25.02-01.03.2020). Skierowane są do wszystkich tych osób, które chciałyby zmienić swój styl życia na zdrowszy, pozbyć się złych nawyków, nauczyć się, jak prawidłowo siedzieć i jak ćwiczyć, by uniknąć bólu pleców.

Termin: 28 lutego (piątek) , godz. 17.00, Showroom Swarzędz Home, ul. Wszystkich Świętych 4a

Liczba uczestników warsztatów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń pod adresem e-mail: info@swarzedzhome.pl

Zmiany warto zacząć od wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań do swojego najbliższego otoczenia – mieszkania, biura, domowego kącika do pracy, od dopasowania odpowiednich mebli, które zamiast powodować zmęczenie i ból pleców, będą wymuszać na nas prawidłową postawę, odciążać kręgosłup i mięśnie. Jednym z takich mebli jest z pewnością Bamp – siedzisko do aktywnego siedzenia , które dla Swarzędz Home zaprojektowała Kamila Wolska. Uczestnicy warsztatów będą mogli przetestować ten mebel i dowiedzieć się więcej na jego temat .

Podczas warsztatów poznamy najlepsze rozwiązania poprawiające ergonomię codzienności, a także dowiemy się, jak prawidłowo dbać o swoją kondycję fizyczną i samopoczucie.

Sposoby na to, jak przekształcić swoje miejsce do życia w przyjazną dla zdrowia przestrzeń przedstawiła Katy Bowman – ekspertka w dziedzinie biomechaniki – w swojej niedawno wydanej po polsku książce „Homo Immobilis. Trenuj, pracując”. Pięć egzemplarzy tej publikacji rozlosujemy wśród uczestników warsztatów.

Warsztaty „Nowa Ergonomia” poprowadzą Joanna Lipko oraz Aleksandra Polanowska-Lenart, tworzące duet Motivity i wydawnictwo Fizjopress.

Aleksandra Polanowska-Lenart to doświadczona i dyplomowana fizjoterapeutka.

Natomiast Joanna Lipko – oprócz tego, że jest tłumaczem i współwydawcą książek z dziedziny fizjoterapii – realizuje się także jako nauczyciel ruchu i trener oddechu.

 

Uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach to także okazja do poznania designu w najlepszym wydaniu. Showroom Swarzędz Home jest bowiem ważnym punktem na Poznańskiej Mapie Designu. Ta niezależna inicjatywa ma na celu przybliżenie przede wszystkim mieszkańcom, a także gościom spoza Poznania (szczególnie uczestnikom tegorocznych targów Meble Polska, Arena Design i Homedecor) najciekawszych miejsc stolicy Wielkopolski związanych ze sztuką, rzemiosłem i wzornictwem.

W ciągu ostatniego tygodnia lutego będzie można poruszać się po mieście ze szczególnym przewodnikiem – mapą – i brać udział w szeregu ciekawych wydarzeń odbywających się w tym czasie w różnych punktach mapy: pokazach, wystawach, spotkaniach, dyskusjach.